БЛОГ

До яких предметів готуватися, якщо я ще не вирішив, ким хочу бути?

Зараз час літа і майбутнім 11-класникам дуже не хочеться думати про ЗНО, ДПА, вступ….

Але десь раптом на сімейному застіллі стається таке…І ненароком починається в голові крутитися мільйон питань до самого себе, а ключове це власне: “Ким я буду, коли виросту?”

Хочемо вас заспокоїти: МОЖНА НЕ ЗНАТИ відповідь на це запитання. Ми живемо досить в динамічному світі, держави розиваються, виникають нові професії, а якісь зовсім зникають. 
Розкриємо величезну таємницю - ми не знаємо, до чого готуємо учнів школи, адже спрогнозувати достовівно майбутнє ще нікому не вдалося. 

ЩО ж ТОДІ робити? 

Можна для початку спробувати зробити тести на визначення типу особистості, різні профорієнтаційні штуки. Не варто обмежуватися одним тестом, спробуйте подосліджувати себе, поексперементувати, у Гуглі можна знайти різні безкоштовні

Цей тест  допомагає розібратися з типом особистості

Широковідомий тест DISK як не професію, то хоч направлення можна обрати 

Тест на професію

ВАРТО РОЗУМІТИ, що ці тести не є останньої інстанцією у виборі професії, ви можете змінюватися, як і світ довкола.

Крім тестів, звернемося до розумних світу цього і подивимося, що рекомендували на економічному форумі в Давосі, які навички будуть корисні Як бачимо усі ці навички крутяться довкола софт-скілів, тому професії можуть змінюватися, а от вміння вчитися та креативно мислити стануть в пригоді в будь-якій сфері. 

Якщо ти вже пройшов мільйон тестів, начитався 100500 статей і звітів та передивився всі навчальні відео про  професії і не знаєш все одно, що обрати, то
  • Визначся зі сферою: природничі науки не твоє - знач біо, хім, фіз складати ти не будеш і вступати в унівєри, де вони потрібні, не зможеш, або ж ти точно гуманітарій, не знаєш ще спеціальність, але пакет предметів завжди стандартний: укр мова та літра, іст та іноземна.
Звузь коло! 
  • Подивися навчальні програми в універах на спеціальності, які хочеш йти, можливо, побачивши певні предмети, бажання зникне або ж навпаки - з’явиться. 
  • Тримай фокус, ти знаєш свої сильні сторони - на це і тисни. Подивися на коефіцієнти розрахунків попередніх років, дізнайся, який предмет має більше ваги. 

Насолоджуйся літом між 10 та 11 класами, бо наступне літо буде гаряче! 

Made on
Tilda