БЛОГ

Системний підхід: як не перевантажитися у випускному класі?

Чомусь склалася така ситуація, що школи тепер недостатньо. Давати оцінки цьому явищу не будемо, це тема для окремої статті. Але факт, що 11-класники мають 100500 додаткових залишається фактом. 

Дійсно, останній рік школи важливий, адже це підсумок всього навчання, хочеться мати не тільки хороші оцінки, а й скласти іспити й вступити бажано кудись, де подобається. А для цього треба попрацювати. Як же не перетворити останній рік школи на цілодобовий марафон, де невідомо, чи ти дотягнеш до фінішу?ЯК НЕ ПЕРЕТВОРИТИ ОСТАННІЙ РІК ШКОЛИ НА ЦІЛОДОБОВИЙ МАРАФОН

Пріоритет 


Люди давно вже все вигадали, нам би тільки навчитися цим користуватися. Варто визначити фокус, зрозуміти сферу закацівлень, професію, університет. Це дає можливість направити всі сили на 2-3 основні предмети для вступу. 

Здорове планування


Потрібно розуміти, що крім навчання, час потрібно виділяти на рутині речі: прийоми їжі, гігієнічні процедури, дорогу, сон. А також врахувати, що спорт або активний відпочинок (прогулянки, біг, футбол, теніс і т. д.) додають енергії, переключають мозок, і їх треба також вносити у свій графік. Ми вже мовчимо про розваги, які край необхідні в 16 років. Звісно, можна сказати, що зараз потрібно вчитися і кинути всі сили на це, але коли тобі 16, так хочеться просто закохатися, попрікалуватися з друзями і нічого не поробити, адже для серйозних справ попереду все життя. 

Підтримка

Коли ти підліток, ти тільки шукаєш свої опори, приміряєш на себе нові парадигми й догми, намагаєшся збагнути свої бажання і розпізнати свої мрії і не сплутати їх з мріями інших. І як важливо в цьому віці мати дорослих, на яких можна покластися, які сприймають тебе як особистість і довіряють тобі в прийнятті рішень, бо в кінцевому результаті не батькам жити життя своєї дитини. І чим раніше обидві сторони це зрозуміють, тим легшим і безболісним буде процес сепарації.  

Системність

Важко стати чемпіоном за 2 місяці до змагання, якщо ти ніколи не присідав. Важливо системно робити зусилля, нехай невеличкі, нехай малими кроками, але мати режим вичення чи підготовки. Це зменшить ризик не встигнути і понизить градус стресу. 


Очікування&Тиск

У суспільстві побутує багато уявлень, упереджень щодо того, яким “хтось” має бути. У 16 років складно впевнено йти за своїми ідеалами й реалізовувати свої прагнення. Під тиском страху бути “не таким”, “недо якимсь” молоді люди стресують, намагаються переступити через себе та свої потреби, аби тільки не розчарувати батьків, бабусю, вчительку, сусідку і т.д. У гонитві за соціальним прийняттям можна загубити дещо дуже важливе - себе і свої потреби


Мрія 

Давати волю собі пофантазувати, уявити своє найкраще життя, яке воно, що я в ньому роблю, чим займаюся, як проводжу свій час і з ким. Звісно, є обставини життя, які нам не підвладні, але все ж таки за нами залишається невеликий відсоток того, на що ми можемо вплинути і змінити. У підліткову віці все можливо, здається, що меж немає. Важливо не втратити цей запал, спробувати дотягнутися до своєї мрії, піти на спеціальність “за рохрахунком” можна і в 20, і в 30 років, а дати собі можливість спробувати свою мрію на смак дорівнює 100500 сил до внутрішньої мотивації, це куди краще працює за  найгірші прочуханки від батьків. 


Це не рецепт і не панацея успішного успіху, бо явище це зовсім ефемерне та й часто суб'єктивне. На істинність не претендуємо, просто ділимося тим, у що віримо. 

Made on
Tilda