БЛОГ

Як приборкати підлітка?

Батьки підлітків погодяться, що іноді діти в цьому віці поводять себе не дуже. Проте, це не до кінця їхня провина. Розповідаємо, чому так стається та що з цим можна зробити. 

Чому з підлітками важко?

Підлітковий вік — це вже не про безтурботність і дитинство. Це про те, як на плечі хлопців та дівчат раптово падає величезна купа відповідальності. А вони не дуже й знають, що з нею робити. Якщо до цього додати організм, що починає бунтувати проти свого власника та почесне звання "зношника", то проблем не уникнути.

Фізичні зміни, пов'язані зі статевим дозріванням можуть стати причиною різких змін настрою та сварок з батьками. Центральна нервова система у цей час не в найкращому стані. Тому, підлітки можуть бути агресивними, занадто збудженими або навпаки сонливими. Вони швидко стомлюються. 

Водночас, у зношників виникають проблеми з вчителями, однокласниками та батьками. Юнацький максималізм часто змушує думати, що «мене ніхто не розуміє». В школі це впливає на концентрацію та зацікавленість на уроках, а вдома на якісне виконання домашнього та відпочинок.

Що робити?

Для початку, знайти час на активний відпочинок та збалансоване харчування. Така інвестиція в здоров'я допоможе не лише ЗНО краще написати, а й додасть ендорфінчиків.

Найкращий спосіб покращити відносини з підлітком — дати йому чи їй більше свободи та можливість висловлювати власну думку. Це подарує омріяне почуття дорослості. Не встигнете вимовити «двісті балів», як ваша дитина раптом почне ділитися чимось особистим. Бо довіра не береться нізвідки!

Слідкуйте за підготовкою зношника до іспитів, але дайте їм автономію. Вони вже достатньо зрілі, щоб самостійно організовувати свою підготовку. Якщо, ні, то краще вчитися на помилках зараз, а не на сесії в університеті.

Найкраще на підлітків працює позитивна мотивація. Вона про те, як заохотити, а не покарати за помилку. Це варто враховувати і в навчальному процесі, і в домашніх справах. Саме тому, ми в Неоні орієнтуємося на особистий прогрес, а не примарні 200 балів. 

Сподіваємося, ви зрозуміли, що приборкувати підлітка не потрібно. Навпаки — дати йому чи їй більше свободи та можливість висловлюватися. 


Made on
Tilda