З чого почати?
Спочатку треба оцінити масштаби трагедії виклику, що стоїть перед одинадцятикласниками. Комплексна підготовка до ЗНО залежатиме від кількості предметів, їхньої пріоритетності та вільного часу. Варто переглянути бажані спеціальності в університеті та визначити, який з предметів найбільше впливає на вступ. Саме на ньому потрібно акцентувати увагу. Підготовка має бути систематичною, але не цілодобовою. Можна і треба планувати окремі години для відпочинку.
Використовуйте для планування:
- Списки
- Мапи думок
- Щоденники
- Чек-листи
- та інші корисні штуки, які допоможуть все візуалізувати.
Не перестарайтесь
На початку часто з'являється дуже багато мотивації. Це пов'язано з тим, що списки з літературою, програми ЗНО та посібники, які ще не відкривались, вселяють трохи страху. Від цього може виникнути бажання вивчити все й одразу. Ми рекомендуємо відмовитись від такої тактики, бо через неї зростають ризики перегоріти. Повторимося: краще повільніше, але систематично.
Форсмажори
2020 рік встиг нас добряче потривожити, а до його кінця ще 4 місяці. Тому, варто розуміти, що іноді виникатимуть непередбачувані перешкоди. Хвороби, дистанційне навчання, перенесення занять, метеорити — ніщо не має вплинути на бойовий дух. Пам'ятайте, що пропущене заняття завжди можна наздогнати.
Сподіваємося: усі вже купили собі планер, завантажили спеціальний додаток чи створили таблицю в Excel, які допоможуть нічого не забути. Звісно, можна й без них. Головне, щоб планування було розумним та доречним. Успіхів!